středa 29. června 2016

Repase Millville Cavalier

Tyhle dýmky mám rád, je to tzv. Cavalier a není nic starosvětštějšího, než tento tvar. Vychází totiž z klasických visáků a je to vlastně takový přechod ke klasickým fullbendům.

Na této Britské krásce je vidět, že ji má/měl majitel ve velké oblibě, protože byla hodně používána, ale ty roky se na ní přece jen podepsaly a bylo potřeba ji vrátit to co ona dala svému majiteli.Tak jsem se do toho pustil a bylo toho opravdu dost. První co bylo potřeba udělat, byl nedržící "kapák", kde byl stržený závit, ten se mi povedlo přeříznout běžnou metrikou a opět funguje. Potom jsem opravil odštíplou hranu a celý kapák znovu dobrousil a dorovnal k tělu dýmky.


Potom šel na řadu náustek, obnova skusu a kompletní přebroušení jak náutku, tak dýmky. Bylo potřeba dorovnat horní hranu kotlíku, které byla odkouřená k jedné straně .Trvalo to dlouho, ale nakonec došlo na trojité moření a finální leštění a tady je výsledek. 


2 komentáře:

  1. Radku, vždycky když vidím tvoji práci, jsem uchvácen. Za starých časů by tě asi upálili jako čaroděje. Zdraví Baskervil.

    OdpovědětVymazat
  2. Radku, máš jako vždy můj hlubokosklon nad Tvou dovedností vracet krásu starým věcem!

    OdpovědětVymazat